ترخیص غلات و حبوبات از گمرک

ارائه خدمات ترخیص غلات و حبوبات از گمرک توسط شرکت بازرگانی اقتصاد قرن ترخیص کار رسمی گمرک.ترخیص غلات و حبوبات از گمرک پروسه کامل و جامعی دارد که در مقاله پیش رو سعی بر آن شده است شما را با روند اداری این کار آشنا کنیم. بی شک یکی از فعالیت های مورد اشاره در بحث واردات به وارد کردن انواع حبوبات از قبیل گندم، جو، تخم کتان، ماش و ارزن مربوط می شود. از سوی دیگر انواع حبوبات از قبیل عدس، لوبیا، نخود، لپه و سایر موارد در این راستا قرار می گیرند. اگر می خواهید به صورت قانونی و هدفمند به فعالیت واردات غلات و حبوبات بپردازید، به شما توصیه می شود تمامی مراحل را زیر نظر گمرک به انجام برسانید. زیرا در غیر این صورت تمامی محموله شما بار قاچاق تشخیص داده خواهد شد. گفتنی است  واردات غلات و حبوبات در نوع خود بسیار سود آور قلمداد می شود.

 مراحل اولیه به منظور واردات غلات و حبوبات از گمرک

برای شروع واردات غلات و حبوبات نیاز است در ابتدا طبق قوانین و مقررات ایران ثبت سفارش صورت بگیرد. در مرحله بعد که فرآیند خرید از فروشنده خارجی صورت می گیرد، نیاز است برای وارد کردن غلات و حبوبات خریداری شده به داخل کشور تمامی بار به گمرک کشور مبدأ انتقال داده شود. از همین رو توصیه می شود گمرکی را به منظور ترخیص انتخاب کنید که نزدیک ترین فاصله را با ایران داشته باشد. با انجام این کار هزینه های مصرفی شما به حداقل ممکن می رسد و نیازی نیست شما هزینه های سر سام آور کرایه بار را متحمل شوید.

ترخیص غلات و حبوبات از گمرک

ترخیص بار غلات و حبوبات از گمرک ایران

پس از وارد شدن غلات و حبوبات خریداری شده به داخل گمرک کشور باید خریدار عملیات ترخیص بار را به انجام برساند. بی شک اگر کار ترخیص بار غلات و حبوبات به یک شخص کار بلد و مورد اعتماد سپرده شود این فرآیند سرعت بیشتری خواهد گرفت. یکی از دلایل اصلی خرید از کشورهای دیگر و امر واردات به داخل کشور بهره وری از سود منصفانه است. اگر غلات و حبوبات خریداری شده شما مدت زمان زیادی را در انبارهای گمرک به سر ببرد، هزینه انبارداری نیز به سایر گزینه های مصرفی افزوده می شود. از همین رو با سپردن کار ترخیص به یک فرد امین شما به راحتی می توانید در کمترین زمان ممکن بار خود را تحویل بگیرید. سرعت بخشیدن به فرآیند ترخیص کالا سبب می شود تأثیر مستقیم کم شدن هزینه های مصرفی را در قیمت فروش غلات و حبوبات خود مشاهده کنید. بالا رفتن سود تجاری شما رابطه مستقیم با جذب مشتری خواهد داشت و قیمت منصفانه و پایین نشانه، موفقیت شما در این زمینه است. این زنجیره از لحظه خرید تا زمان ترخیص به صورت پیوسته ادامه خواهد یافت؛ یعنی هرچه هزینه های مرتبط با خرید غلات و حبوبات کمتر باشد بار با قیمت پایین تری عرضه می شود.

ترخیص غلات و حبوبات از گمرک

 مدارک و رویه های لازم برای اجرایی شدن ترخیص بار غلات و حبوبات

پس از وارد شدن غلات و حبوبات خریداری شده نیاز است با ارائه مدارک لازم هویت شخص و بار خریداری شده مشخص شود. از همین رو به منظور تشخیص نیاز است صاحب بار مدارک خود را ارائه کند. مدارک به دو دسته مدارک شخصی مرتبط با شناسایی خریدار و مدارک مربوط به غلات و حبوبات تقسیم می گردد. مدارک مورد نیاز شامل ترخیصیه تسویه با فروشنده، گواهی مبدأ کشور تولید کننده بار خریداری شده، پیش فاکتور اطلاعات فروشنده غلات و حبوبات و قیمت نهایی، ثبت سفارش و تائیدیه وزارت بازرگانی، گواهی بازرسی، بارنامه ای است که اطلاعات مرتبط با غلات و حبوبات را نشان می دهد. با توجه به مدارک فوق اگر نیاز است ترخیص بار توسط ترخیص کار صورت بگیرد، باید پروانه حق العمل کاری و وکالت ‌نامه وی نیز ارائه شود.

 مرحله نهایی وارد کردن بار به داخل کشور

پس از ارائه مدارک فوق نیاز است وارد کننده غلات و حبوبات دو فرم مجزا را تنظیم کرده و ارائه دهد. فرم اول که فرم شماره 111 نام دارد مربوط به مشخصات واردکننده و محصول خریداری شده است. فرم دوم با نام فرم 121 خود به دو قسمت A,B تقسیم می شود. فرم A مربوط به واردات یک نوع کالا است و فرم B در صورت ارائه چندین نوع کالای وارداتی تنظیم و تحویل داده می شود. کارشناسان در مسیر سبز به صورت کلی، در مسیر زرد به صورت جزئی و اگر نیاز به پیگیری از مسیر قرمز باشد، به صورت جامع از اولین مرحله مدارک را مورد بررسی قرار می دهند. در نهایت پس از بررسی ها و بازرسی های لازم اظهارنامه واردات غلات و حبوبات با مهر و موم کردن مدارک و پرداخت حقوق گمرکی کار به پایان می رسد. لازم است خاطر نشان کرد تعرفه و حقوق گمرکی واردات غلات و حبوبات بسته به نوع بار وارد شده متغیر است.

دیدگاه خود را بیان کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *