ترخیص لوازم خانگی از گمرک

ترخیص لوازم خانگی از گمرک

قوانین گمرکی در زمینه ترخیص لوازم خانگی بسیار پیچیده هستند. هر نوع کالایی در حیطه لوازم خانگی نیاز به شگردهای خاص ترخیص دارد زیرا شرایط ترخیص بسته به سیاست وزارت بازرگانی متفاوت است. توجه داشته باشید لوازم خانگی از کالاهای اولویت دهم بوده و واردات هر گونه لوازم خانگی به کشور ما، با ارز متقاضی و پرداخت سود گمرکی، دو برابر می باشد.

قوانین واردات اثاثیه زندگی ایرانیان مقیم خارج

ورود هرگونه لوازم خانگی به صورت نو یا عمده شامل گمرک می شود. تنهای برای ایرانی مقیم خارج از ایران که مایل به نقل مکان به داخل کشور می باشد این امکان وجود دارد وسایل زندگی اش را بدون عوارض گمرکی وارد کشور کند. در صورتی که میان بار وی، وسیله ی نو و آکبند وجود داشته باشد عوارض آن باید تماما به دولت پرداخت شود.

در صورت تمایل شخص برای انتقال اثاثیه زندگی اش از خارج از کشور به محل اقامت در داخل ایران ،مواردی همچون  دی وی دی پلیر، لباس شویی، وسیله پخت و پز برقی یا نفتی ،اجاق گاز، کامپیوتر شخصی، لپ تاپ، یخچال ، فریزر و غیره از پرداخت عوارض گمرکی و سود بازرگانی معاف می باشند.

صاحب اثاثیه باید توجه داشته باشد نام شرکت سازنده ، مدل دستگاه و شماره سریال کلیه وسایل ورودی به کشور باید روی کارتن و بسته بندی آن به دقت و به صورت خوانا ثبت شود تا امکان بررسی توسط مامورین گمرک وجود داشته باشد.

مدارک لازم برای ترخیص اثاثیه زندگی ایرانیان مقیم خارج

مدارک لازم در این زمینه برای ورود اثاثیه از خارج ایران بدون پرداخت حق گمرکی و سود بازرگانی عبارتند از پاسپورت با 6 ماه اعتبار، اجازه ی اقامت و سکونت برای دوازده ماه که توسط اداره ی مهاجرت تایید شده و ممهور باشد و اجازه کار برای 12 ماه کامل در کشور مقصد می باشد.

تنها زمان خاصی برای تحویل گرفتن وسایل خود دارید، در غیر این صورت باید هزینه دموراژ پرداخت کنید.

ترخیص لوازم خانگی از گمرک - ترخیص کار لوازم خانگی

لیست کالاهای مجاز در بخش ترخیص لوازم خانگی از گمرک

کالا هایی که در زیر مجموعه لوازم خانگی امکان واردات به کشور را با پرداخت سود بازرگانی و حق گمرکی دارند عبارتند از تاسیسات تهویه هوا و تهویه مطبوع در انواع برقی و غیره، فن و توربو فن در ابعاد مختلف و با کاربردهای خانگی و صنعتی مخصوص استفاده در صنایع مختلف یا تونل ها، یخچال و فریز در سایز های ساید بای ساید ، تک درب، بالا پایین و مجزا، لوازم نظافت شامل انواع ماشین آلات خانگی و صنعتی جاروبرقی, موکت شوی, کف شوی, ماشین های کف شوی کوچک و بزرگ, جاروشارژی صنعتی و خانگی و غیره، آب گرم کن های گازی و برقی در توان های مختلف و متفاوت برای مصارف خانگی و صنعتی, چیلر های جذبی توکار و روکار, سیستم های حرارتی از جمله گرمایش از کف شامل تجهیزات و لوله ها، لوازم برقی آشپزخانه های خانگی و صنعتی، انواع مخلوط کن خانگی و صنعتی و اسموتی ساز، انواع قهوه ساز و اسپرسو ساز خانگی و صنعتی در توان های متفاوت، انواع غذا سازهای خانگی و صنعتی، کلیه لوازم برقی پخت و پز صنعتی و خانگی شامل زودپزهای برقی ، آرام پز برقی، برنج پزهای صنعتی، ماکروفر، مایکروویو، فر گازی، فر برقی، فر ترکیبی و هیبرید، ماشین لباسشویی خانگی و صنعتی ، لوازم برقی مخصوص خشکشویی ها و تجهیزات خشکشویی صنعتی و خانگی، لوازم برقی تصفیه آب خانگی و صنعتی در ابعاد مختلف، بخاری های برقی و فن کوئل های برقی، اسپیلت ها برقی، داکت ها و قطعات یدکی تمامی لوازم خانگی. تمامی کالاهای فوق شامل قوانین ترخیص لوازم خانگی از گمرک می شوند.

ترخیص لوازم خانگی

مراحل ترخیص لوازم خانگی از گمرک

به منظور ترخیص لوازم خانگی از گمرک ارائه شفاف و تنظیم صحیح اسناد بازرگانی و اخذ مجوز های صادرات ، واردات و همچنین ثبت به موقع سفارش الزامی می باشد. همچنین در زمینه ترخیص لوازم خانگی ، هماهنگی برای حمل به موقع کالا از مبدا و بندرهای ورودی در گمرک کشورمان ایران به انبار سفارش دهنده و تحویل به موقع کالا با توجه به قوانین موجود باید صورت پذیرد.

وارد کننده باید پیش بینی واقع بینانه و شناخت صحیح در زمینه موانع و اجناس ممنوعه واردات لوازم خانگی در فعالیت های گمرکی  داشته از طریق دریافت و ارسال گزارش روزانه به صاحب کالا یا توزیع کننده، وی را در جریان مراحل تشریفات ترخیص محصولات ، برآورد هزینه دقیق و محاسبات بازرگانی بگذارد. لازم به ذکر است در این زمینه، کلیه هزینه های ترخیص لوازم خانگی از گمرک به استناد جدول تعرفه گمرکی و سود بازرگانی توسط دولت صورت می گیرد.

در بخش شانزدهم کتاب مقررات وضع شده در زمینه صادرات و واردات فصل هشتاد و پنجم لیست تعدادی از لوازم صوتی و تصویری مجاز برای ترخیص لوازم خانگی به همراه کد تعرفه مخصوص به آن ها ذکر شده است.

جهت مشاوره بیشتر و هرگونه خدمات مربوط به ترخیص کالا با شرکت بازرگانی اقتصاد قرن تماس حاصل نمایید

دیدگاه خود را بیان کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *