ترخیص ماشین آلات تزریق پلاستیک

پس از ساخت پلاستیک ها، انسان به فکر ساخت تجهیزاتی افتاد که به وسیله آنها بتواند به سادگی مواد اولیه پلاستیک را به شکل دلخواه در آورد و این ایده به اختراع ماشین های تزریق منجر شد. اولین دستگاه قالب گیری تزریقی توسط  یک مخترع آمریکایی به نام John Wesley Hyatt و برادرش Isaiah،  در سال 1872 به ثبت رسید. این دستگاه در مقایسه با ماشین آلات مورد استفاده ی امروز صنعت پلاستیک نسبتا ساده بود. آن دستگاه همانند یک سرنگ تزریق زیر جلدی بزرگ کار می کرد، که با استفاده از یک پیستون مواد پلاستیکی حرارت داده شده در سیلندر گرم را به قالب تزریق می کرد. این صنعت در طول سال ها به آرامی پیشرفت کرد و محصولات پلاستیکی متعدد از قبیل انواع ظروف، دکمه و شانه های مو را تولید کرد.

بعدها اولین دستگاه تزریق پیچی توسط، مخترع آمریکایی جیمز واتسون هندری  در سال 1946 اختراع شد، این دستگاه نسبت به نمونه های قبلی کنترل بسیار دقیق تری بر روی کیفیت و سرعت تزریق محصولات پلاستیکی تولید شده داشت. هندری در ادامه به توسعه اولین ماشین تزریق با کمک گاز پرداخت که فرایند قالب گیری تزریقی توسط آن، اجازه تولید محصولات پلاستیکی پیچیده را می داد. بدون استفاده از ماشین الات تزریق، شکل دهی به پلاستیک ها بسیار مشکل است. در واقع می توان گفت یکی از متداول ترین روشها برای شکل دادن به دانه های پلیمری استفاده از دستگاه تزریق می باشد. وظیفه اصلی دستگاه تزریق تبدیل پلاستیک جامد (دانه های ریز یا گرانول های پلیمر) به پلاستیک سیال و روان و انتقال آن به قالب می باشد.

واردات و ترخیص ماشین آلات تزریق پلاستیک

دستگاه تزریق پلاستیک از زمانی که نیاز آن در کشور احساس شد، تولید کنندگان پلاستیک را مجاب به واردات این ادوات  کرده است. دستگاه های تزریق پلاستیک را می توان مهم ترین رکن صنعت پلاستیک دانست. چرا که بدون آنها هیچ تولید کننده ای نمی تواند پا به این عرصه بگذارد. در حال حاضر کشور چین 80 و کشورهای اروپایی 20 درصد ماشین آلات تزریق پلاستیک ایران را تامین می کنند.

حتما در این سایت مطالبی را که در رابطه با مراحل ترخیص کالا از گمرک و مدارک مورد نیاز برای این کار گنجانده شده است را مطالعه کرده اید. برای کسی که برای اولین بار می خواهد کالایی را ترخیص کند، اینکار بسیار وقت گیر و پیچیده است و نیاز به تجربیات قبلی و آشنایی با مراحل کار در گمرک کشور دارد. به همین خاطر معمولا ترخیص کالای وارداتی توسط افرادی غیر از صاحبان کالا که اصطلاحا به آنها ترخیص کار می گویند، انجام می شود.

کارگزار رسمی گمرک

به کدام شرکت ترخیص کار اعتماد کنم؟

ترخیص ماشین آلات تزریق پلاستیک از گمرک تخصص شرکت بازرگانی اقتصاد قرن است. ترخیص ماشین آلات تزریق پلاستیک برای واحدهای تولیدی خود را به ترخیص کاران حرفه ای و با تجربه ی اقتصاد قرن در گمرکات کشور بسپارید. شرکت بازرگانی اقتصاد قرن با ارائه مشاوره بازرگانی به تولید کنندگان داخلی که قصد تولید وسایل پلاستیکی را دارند، تمام اطلاعات لازم برای وارد کردن این ماشین آلات را در اختیارشان قرار می دهد و از مرحله انجام ثبت سفارش تا وارد کردن دستگاه، وارد کنندگان را همراهی خواهند کرد.

دیدگاه خود را بیان کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *