تعیین تعرفه و ارزش کالا

جهت کاهش هزینه های ترخیص کالا، ثبت اظهار نامه در گمرک ، به شکل تخصصی و محاسبه حقوق ورودی کالا ، نیاز به تعیین تعرفه و ارزش کالا دارید تا بتوانید هزینه های گمرکی را محاسبه نمایید که در این زمینه و سایر خدمات تخصصی گمرکی و بازرگانی می توانید با شرکت بازرگانی اقتصاد قرن تماس حاصل نمایید.

تعیین ارزش کالا

در محاسبات گمرکی(محاسبه حقوق ورودی : سود بازرگانی یا درصدی از ارزشCIF  کالا است(تعرفه ارزشی) یا بر حسب وزن کالا محاسبه میشود)

هنگام ترخیص کالا ،ارزش کالای وارداتی حائز اهمیت است.  گواهی مبدا و فاکتور مشخص کننده ارزش کالای وارداتی است .

روشهای تعیین ارزش کالای وارداتی

  • فاکتور صاحب کالا
  • ارزش تعیین شده توسط گمرک و سامانه TSC و سوابق ارزشی
  • مراجعه به گمرک ایران و تقاضای کتبی جهت تعیین تعرفه که ضمن آن می توانید حقوق گمرکی ، سود بازرگانی ، شرایط ورودی کالای مورد استعلامرا بپرسید

در صورت کم اظهاری کالایی علاوه بر اینکه ما به التفاوت باید بدهید ،باید مبلغی را به عنوان جریمه به گمرک نیز پرداخت نمایید .

تعیین تعرفه و ارزش کالا

تعیین تعرفه کالا: Customs Duties

درکتاب مقررات  واردات و صادرات برای هر کالا یک کد 8 رقمی اختصاص داده شده . البته 8 رقم در کشور ما در برخی کشورها این کد تا 11 رقم است

از دو طریق تعیین تعرفه امکانپذیر است : تعیین تعرفه اینترنتی – تعیین تعرفه تخصصی

جهت تعیین تعرفه اینترنتی به سایت http://www.tpo.ir/tlaw مراجعه کرده .جهت تعیین تعرفه تخصصی  با شرکت بازرگانی اقتصاد قرن تماس حاصل نموده و نام کالا – کاتالوگ- پروفرما و در برخی مواقع نمونه کالا درخواست می گردد.

تعیین حقوق گمرکی و مالیات بر ارزش افزوده هنگام دور اظهاری

  • محاسبه ارزش CIF کالا یا همان ارزش گمرکی
    CIF = ارزش کالا در مبدا به اضافه کرایه و بیمه از مبدا تا اولین دفتر گمرکی

I=بیمه

به علاوه

C=مبلغ ارزی کالا*نرخ ارز اعلامی توسط گمرک

  • تعیین تعرفه و حقوق ورودی

ارزش گمرکی * ماخذ

به طور کلی حقوق گمرکی + مالیات  +عوارض   = جمع مبالغ قابل پرداخت به گمرک

جهت ارزیابی ارزش چه اینکه مشتری ای باشید که به خاطر اطلاعات ناقص از قوانین و مقررات گمرکی بخواهید مقرون به صرفه بودن واردات را کنترل نمایید چه جهت اطمینان از صحت تعرفه اظهاری وچه خواهان تاسیس شرکت تولیدی باشید و بخواهید تعرفه ماشین آلات خط تولید و مواد اولیه را بدانید و کلیه خدمات تعیین تعرفه و ارزش کالا و خدمات بازرگانی ، ما به شما راهنمایی لازم را می دهیم.

دیدگاه خود را بیان کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *