پروسه واردات کالای تجاری

مراحل واردات کالا باید به صورت قدم به قدمو برنامه ریزی شده انجام گردد تا کالای مورد نظر با کمترین هزینه در کوتاه ترین زمان به دستتان برسد.

پروسه واردات ابتدا با پیدا کردن منبع خرید و استعلام قیمت و  ارسال سفارش خرید آغاز می گردد سپس پیش فاکتور اخذ می گردد و عملیات ثبت سفارش شروع می شود . (جهت ثبت سفارش باید کارت بازرگانی داشته باشید ) پس از بررسی مجاز بودن کالای وارداتی و اخذ مجوزات لازم وجه معامله تامین و از طریق حواله tt  یا lc پرداخت می گردد. اگر پرداخت lc باشد بانک یکسری مدارک از شما می خواهد شامل packing list  یا لیست بسته بندی وcertificate of origin  یا گواهی مبدا و … پس از پایان پروسه ی تولید کالا حمل و نقل بین المللی آن هماهنگ می گردد و بارنامه تهیه می گردد .

هنگامی که کشتی به بندر مقصد رسید ، مانیفست کالا ها را ارائه می دهد (اظهارنامه اجمالی) سپس اعلامیه ورود به ترخیص کار یا صاحب کالا داده میشود که پس از تخلیه بار در اماکن و انبارهای گمرکی برای آن قبض انبار صادر می گردد سپس حق العملکار رسمی گمرک باید به دنبال ترخیصیه باشد .مرحله بعدی  اظهار الکترونیکی کالا به گمرک است که اخیرا می توانیم قبل از رسیدن کالا به گمرک مقصد هم اینکار را انجام دهیم ، طی اظهار مسیرهای سبز و زرد و قرمز برای بار تعیین میگردد که پس از انجام تشریفات گمرکی و کنترل های گمرکی و پرداخت حقوق و ورودی برای کالا ،پروانه سبز صادر میگردد و کالا از گمرک خارج می شود .

واردات کالا

خلاصه ای از پروسه واردات کالا

  1. دریافت پروفرما از صاحب کالا
  2. محاسبه هزینه های گمرکی و اعلام مجوز های قانونی و مقرراتی مورد نیاز
  3. بررسی مدارک و انجام امور ثبت سفارش کالا
  4. انجام فرایند حمل کالا به گمرک مقصد
  5. تخلیه و دریافت قبض انبار
  6. تنظیم اسناد تجاری وانجام فرایند تشریفات گمرک شامل تکمیل الکترونیکی فرم های واردات کالا
  7. بارگیری کالا و ارسال به مقصد مورد نظر

فرآیند واردات کالا امر پیچیده ای است،شرکت بازرگانی اقتصاد قرن به شما کمک می کند تا سودده بودن بار وارداتی را قبل از خرید و پرداخت بسنجید و راهنمایی لازم در خصوص هماهنگی بازرسی و حمل و بیمه به شما می دهد

دیدگاه خود را بیان کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *