ترخیص کاغذ A4 از گمرک

ترخیص کاغذ A4 از گمرک توسط شرکت بازرگانی اقتصاد قرن ترخیص کار رسمی گمرک.

تاریخچه

در گذشته مردم برای نوشتن از ذغال استفاده می کردند و با آن روی قالب های خشت می نوشتند. کم کم شروع به کنده کاری روی درخت و  سنگ کردن که نوشته هایشان جاودانه تر باقی بماند.اما بعدها برای اینکه نوشتن راحت تر شود موقع شکار پوست حیوان را تمیز و خشک می کردند و از آن به عنوان کاغذ برای نوشتن استفاده می کردند. با پیشرفت علم و افزایش دانش بشری کاغذ بوجود آمد. منشا اولیه کاغذ از چوب درخت است که طی مراحلی  به خمیر تبدیل و از آن لایه ی نازکی حاصل می شود که پس از فشرده سازی به کاغذهایی با سایزهای دلخواه در آمده و برش داده می شوند. کاغذها، بخصوص کاغذ A4 پرمصرف ترین کالا در تمامی کشورهاست. چرا که کاربرد کاغذ A4 بسیار زیاد است.

کاربرد کاغذ A4

کاغذ A4 نقش بسزایی در صنعت، کارهای اداری، مدارس، چاپخانه ها، نوشتن فرم ها، نامه نگاری، جزوات، نقاشی و غیره دارد. ازکاغذ A4 نه تنها برای نوشتن در اماکن ذکر شده استفاده می شود بلکه در چاپ و انجام کارهای هنری نظیر کاردستی و غیره نیز پر کاربرد است.

نحوه ی ترخیص کاغذ A4  از گمرک

ترخیص واردات، صادرات کاغذ A4 مشابه به هم است و جهت ترخیص کاغذ A4  از گمرک به چند مدرک نیاز است. صادرات و واردات هر کالایی نظیر کاغذ A4 زمانی صورت قانونی پیدا می کند که از طریق گمرکات کشور انجام پذیرد. در حقیقت وجه تمایز صادرات و واردات با قاچاق کالا در این است که در صادرات و واردات کالا حتماً از دروازه گمرک رد شود. اگر شما هم می خواهید به عنوان یک تاجر معتبر در حوزه صادرات و واردات کاغذ A4 شناخته شوید لازم است که از طریق گمرک عمل کنید و از این رو ملزم به یادگیری قوانین گمرک در این حیطه هستید. بنابراین پس از ورود محموله کاغذ A4 به گمرک مورد نظر، صاحب محموله یا نماینده قانونی وی یعنی ترخیص کار باید به گمرک مراجعه کند و مدارک لازم برای ترخیص کاغذ A4 را ارائه دهد که این مدارک عبارتند از:

  1. مدارک مورد نیاز از کارخانه برای حمل و نقل
  2. مدارک مورد نیاز مربوط به وارد کننده ی کاغذ
  3. بارنامه و بیمه و ..
  4. وجود ترخیص کار

بعد از آماده سازی مدارک نوبت به تحویل و ترخیص کاغذ A4 می رسد که توسط کانتینرها جابه جا خواهند شد. ترخیص کاغذ A4 از پرداخت مالیات بر ارزش افزوده معاف است لذا سود بازرگانی در آن بیش از 2 برابر است. کاغذ A4 از کشورهای زیادی نظیر چین، تایلند، آلمان و غیره از طریق گمرکات هوایی، زمینی، دریایی وارد کشور ما می شود.

کلام آخر

کاغذ A4 به علت سوددهی زیادی که دارد تاجران زیادی را به سمت خود جذب کرده است. لذا جهت رسیدن سریع به کانتینرهای مملو از کاغذ A4 و کسب سود فراوان و ترخیص کاغذ A4 با سهولت هر چه بیشتر، بهتر است این کار را به ترخیص کاران ماهر بسپارید.

شرکت اقتصاد قرن با داشتن تجربه ی طولانی در امر ترخیص کاغذ A4 از گمرک زمینه ی مناسبی را فراهم کرده که شما هر چه سریعتر به کالاهای خود دسترسی پیدا کنید. شرکت اقتصاد قرن با تلاش  فراوان توانسته است درجلب رضایت مشتری جزو شرکت های موفق باشد. قطعا شما هم جزء مشتریان راضی ما خواهید بود. جهت کسب اطلاعات بیشتر در این راستا با ما تماس بگیرید. هدف ما کسب رضایت شما است.

دیدگاه خود را بیان کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *