ترخیص کالا از گمرک خرمشهر

ترخیص کالا از گمرک خرمشهر توسط شرکت بازرگانی اقتصاد قرن ترخیص کار و کارگزار رسمی گمرک.

بندر خرمشهر

بندر خرمشهر در تلاقی با اروند و کارون قرار دارد و پس از اتصال به راه آهن ملی ایران و پیوستن به مرکز ایران به سرعت توسعه یافته است. ظرفیت بندر خرمشهر برای تخلیه کالاهای عمومی حداقل 4000 و حداکثر 6000  تن در روز است و اکثر واردات و صادرات از این بندر انجام شده است. بندر خرمشهر دومین بندر کانتینری کشور است که دارای تجهیزات مدرن تخلیه و بارگیری می باشد. این بندر از مزایای منطقه آزاد تجاری – صنعتی اروند بهره مند است و شامل 25 درصد تخفیف سود بازرگانی است.

ترخیص کالا از گمرک خرمشهر

ترخیص کالا از گمرک فرایندی است که طی آن کالاها در صورت داشتن مجوز گمرک، اجازه ورود یا ترک کشور را دارند. تمام مستندات لازم برای این فرآیند ممکن است توسط کارمند گمرکی (که اغلب از آن به عنوان نماینده ترخیص نامبرده می شود) به صورت الکترونیکی ارائه شود.

فرایند ترخیص کالا از گمرک شامل 9 مرحله اولیه است:

متقاضی ترخیص کالا از گمرک تضمین می کند که تمام اسناد لازم قبل از ترخیص پردازش شده است.

متقاضی ترخیص کالا از گمرک، لایحه ورود (BoE )لایحه ورود یک اظهارنامه گمرکی از ماده دقیق، مقدار دقیق و ارزش کالا را به گمرک ارسال می کند. هزینه و مالیات قابل پرداخت به صورت خودکار محاسبه شده و سطح ریسک براساس اطلاعات موجود در BoE تعیین می شود.

متقاضی ترخیص کالا از گمرک پرداخت هزینه و مالیات را از طریق بانک مجاز انجام می دهد.

گمرک مدارک ارائه شده را بازبینی می کند. ماهیت فرایند بسته به سطح ریسک متفاوت است:

BoE های با ریسک کمتر تایید می شود و پس از تاییدیه می تواند بلافاصله ترخیص شود.

BoE ها با ریسک بالاتری مورد انطباق قرار می گیرند و پس از آن بازرسی محموله اجباری است.

یک پیام انتشار برای اطلاع رسانی به نمایندگی حمل و نقل ارسال می شود که ممکن است با پردازش سفارش تحویل ادامه یابد.

گمرک معاینه محموله را انجام می دهد.

گمرک ترخیص محموله را تصویب می کند و پیام (مجاز به تحویل) ایجاد می شود تا اپراتور ترمینال اطلاع دهد که محموله آماده ارسال است.

گمرک قبل از بارگیری از بندر خارج بازرسی فیزیکی را انجام و تأیید خروج انجام می گیرد.

دروازه گمرک قبل از خروج از دروازه تأیید نهایی را انجام می دهد.

مدارک مورد نیاز برای ترخیص کالا از گمرک خرمشهر شامل بارنامه حمل کالا، ترخیصیه کالا، قبض انبار، فاکتور و پیش فاکتور، گواهی بازرسی و دیگر اسناد و مدارک می باشد که متقاضی ترخیص کالا باید آنها را به گمرک تحویل دهد. پروسه ترخیص کالا را خود فرد می تواند انجام دهد ولی گاها به دلیل پیچیده بودن مراحل ترخیص و یا مشغله های کاری دیگر این راه برای افراد خیلی دشوار خواهد بود.

نگران نباشید امروزه شرکت هایی تحت عنوان شرکت های ترخیص کالا با آشنایی از این مراحل و قوانین کارهای ترخیص کالا را برای شما انجام می دهند. شما می توانید برای ترخیص کالا از گمرک خرمشهر به این شرکت ها مراجعه و به راحتی کالاهای خود را وارد کشور کنید.

از کدام شرکت ترخیص کالا کمک بگیرم؟

شما می توانید در هر ساعت از شبانه روز با شماره تلفن های شرکت اقتصاد قرن تماس بگیرید و از مشاوره و راهنمایی کارشناسان مجرب و متخصص امور گمرکی استفاده نمایید. شرکت ترخیص کالای اقتصاد قرن سعی دارد اطلاعات تاجران گرامی را در این زمینه افزایش داده و از سردرگمی آنان در میان قوانین متعدد جلوگیری کند.

دیدگاه خود را بیان کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *