واردات کالا

واردات کالا از سایر کشور ها مانند چین،ترکیه،دبی و… توسط شرکت بازرگانی اقتصاد قرن کارگزار رسمی گمرک در زمینه واردات و ترخیص کالا.آیا می دانید عمده کالاهای وارداتی به ایران : دانه گندم سخت، برنج، گجاله سویا، شکر تصفیه نشده، دانه ذرت دامی، قطعات گوشت بی‌استخوان یخ زده از نوع گاو و روغن خام سویا حتی صمغ گرفته ،روغن‌های سبک و فرآورده‌های به جز بنزین، فرآورده‌های حاوی نفت یا روغن‌های معدنی و همچنین خودروهای با حجم سیلندر 1000 تا 1500 سانتی متر مکعب رده میباشند

واردات و ترخیص کالا

میزان واردات کالا به تفکیک گروه‌های کالایی

کالاهای واسطه ای 67.14%

کالاهای مصرفی 17.46%

کالاهای سرمایه ای :15.40%

آیا می دانید عمده واردات کالا از کشورهای چین، امارات متحده عربی ، ترکیه، جمهوری کره، هند هست

تعریف واردات کالا

فعالیت بازرگانی یعنی خرید کالا از یک کشور خارجی و ورود آن به قلمرو گمرکی کشور مقصد و ترخیص آن

انواع واردات کالا

به سه دسته ی واردات قطعی(وادرات در مقابل صادرات،اعتبارات اسنادی (گشایش اعتبار)، بدون انتقال ارز،مناطق آزاد تجاری و صنعتی، مناطق ویژه اقتصادی، مبادلات پیله وری، بازارچه مرزی، پست ) و واردات موقت (کالاهای نمایشگاهی، وسایل نقلیه مخصوص حمل کالا )-واردات غیر قطعی و موقت( کالاهای مرجوعی) تقسیم می شود.

واردات کالا

فرآیند واردات کالا

اشخاصی که به امر واردات کالا اشتغال دارند یا دارای شخصیت حقوقی (شرکت دولتی، خصوصی ، تعاونی ) هستند یا دارای شخصیت حقیقی (با نام خود) هستند .جهت انجام واردات کالا نیاز به کارت بازرگانی دارید . شرکت بازرگانی اقتصاد قرن در یک روز امور گمرکی شما را انجام می دهد

دسته بندی کالاهای وارداتی :

کالاها مجاز:برای  واردات کالاهای مجاز نیازی به مجوز نیست

کالاهای مشروط: برای واردات کالاهای مشروط نیازبه اخذ مجوز است .

کالاهای ممنوع: قانون واردات این نوع کالاهارا ممنوع کرده

مراحل واردات کالا

پس از یافتن منبع مناسب تهیه کالا(تولیدکنندگان، دلال‌ها، پیمانکاران) واستعلام قیمت از آنها ، نمونه ای را وارد می نماییم و سپس وارد بخش تخصصی واردات کالا همانند : اخذ پروفرما ، تعیین نحوه ی پرداخت پول (ارسال حواله)، تعیین زمان تحویل کالا ، تعیین زمان حمل ،بیمه، انعقاد قرارداد بین خریدار و فروشنده، و سپس امور گمرکی ترخیص کالا اعم از: تعیین تعرفه کالا ، نوع ارز تخصیص شده به کالا ، محاسبه قیمت تمام شده و زمانبندی برای ثبت سفارش کالا ، اخذمجوز های لازم می باشد

ما به واردات کلیه کالاها می پردازیم جهت مشاوره برای واردات سودآور ترین کالا ها و اطلاع از سیر مراحل خرید خارجی با ما تماس حاصل نمایید .

دیدگاه ها (1)

 • سهیل ازاد

  با سلام
  شرکت مبین ماهان به تازگی در زمینه تامین تجهیزات در حوزه نفت و گاز کار خود را گسترش داده است و بدین منظور به مشاوره و کمک شما نیازمند است.
  این شرکت در مناقصات مختلف نفت و گازی شرکت می نماید و می بایست در پیشنهاد مالی خود قیمت تحویل درب انبار خریدار (برای مثال پتروشیمی شیراز) را در نظر بگیرد.
  همچنین این شرکت پیشنهاد خود را از یک سازنده کمپرسور آلمانی تهیه نموده است (به عنوان سازنده ).
  در حال حاضر شرکت ما فاقد کارت بازرگانی بوده و به امور واردات و گمرک نیز آشنایی کامل ندارد ، لذا تصمیم به استفاده از مشاوره از شرکت های ترخصی کار و وارداتی گرفته شده است.
  کمکی که از آن شرکت خواسته می شود به شرح زیر است:
  • قرارداد ما با سازنده به خوبی نوشته و توافق ها و گارانتی های لازم درج خواهد شد.قیمت سازنده همانطور که ذکر گردید اخذ شده است و لازم است کلیه هزینه های لازم به منظور انتقال از کارخانه سازنده تا تحویل در انبار خریدار از آن شرکت اخذ گردد. در هزینه های فوق می بایست کلیه هزینه های مالیات ، گمرک ، حمل ، و…. در نظر گرفته شود (تحویل DDP در انبار خریدار نیازمند است). بدیهی است در صورت به قرارداد رسیدن ، قیمت های قبلی می بایست معتبر باشند.
  • از آن شرکت خواسته خواهد شد تا کلیه امور مربوط به پرداخت به سازنده (فروشنده) را انجام دهد که این درخواست عموما از طریق L/C (گشایش اعتباری بانکی) صورت می پذیرد.نحوه پرداخت از قبل با سازنده نهایی گردیده و لذا می بایست تمامی پرداخت ها مطابق payment terms قرارداد به سازنده انجام گردد. لذا تمامی هزینه های مروبطه می بایست در نظر گرفته شده و به این شرکت اعلام گردد تا در پیشنهاد مالی به کارفرما (خریدار) در نظر گرفته شود.
  • علاوه بر موارد بالا ، مدت زمان باز کردن L/C و حمل نیز درخواست خواهد شد تا به زمان Exw delivery سازنده اضافه گردد.
  • خواهشمندست اعلام فرمایید، آن شرکت چند روز برایاعلام هزینه های مذکور نیازمند زمان است؟
  • خواهمنشدست اعلام فرمایید که در صورتیکه این شرکت امکان تهیه پیش پرداخت را نداشته باشد، امکان فاینانس از سوی آن شرکت وجود دارد یا خیر؟

  در صورت تمایل به همکاری ، خواهشمندست آمادگی خود را ترجیحا از طریق ایمیل اعلام فرمایید تا در آینده از مشاوره آن شرکت استفده گردد.

  با تشکر

دیدگاه خود را بیان کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *