ترخیص گوشت و مرغ از گمرک

محصولات غذایی گوشتی به عنوان یکی از پر مصرف ترین مواد غذایی اساسی و معیشتی مردم در سراسر جهان است که معمولا بخش عمده ای از نیاز به این محصول در هر کشوری از طریق پرورش دام و طیور تامین می گردد اما در بسیاری از موارد نیز بنا به شرایط و تامین تنوع و کیفیت های متفاوتی از این مواد، بهینه سازی میزان سرمایه و کاهش دادن هزینه های لازم برای پرورش و کشتار دام، واردات گوشت و مرغ انجام می گردد.

شاید بسیاری از شما به این موضوع فکر کنید که وارد کردن چنین کالای خوراکی به ایران با برخورداری از حساسیت و ویژگی هایی نظیر سهولت و سرعت فاسد شدن آن بسیار سخت است اما باید بگوییم که هر کاری راه و روش خود را دارد و به این منظور نیز از روش های حفاظتی منجمد و کانکس های یخچالی و تجهیزات سرمایشی قوی استفاده می شود تا در هنگام واردات گوشت و مرغ، صدمه و خسارتی ایجاد نشود. ترخیص گوشت و مرغ از گمرک یکی از خاص ترین و حساس ترین پروژه ها است به دلیل شرایط ویژه ی نوع کالا و البته می توان گفت که هزینه ساز نیز می باشد. برای این کار حتما باید به اندازه ی کافی در این زمینه اطلاعات داشت و با قوانین وضع شده ی گمرک آشنا بود.

مزایای برون سپاری پروژه ی واردات گوشت و مرغ به یک ترخیص کار حرفه ای

اعتماد کردن به یک مجموعه نظیر گروه بازرگانی اقتصاد قرن به منظور ترخیص گوشت و مرغ از گمرک، باعث می شود تا در زمان کم تر و با حداقل میزان ریسک ایجاد خسارات بتوانید پروژه را به نتیجه ای رضایت بخش برسانید. انواع گوشت قرمز و سفید منجمد نظیر گاو، گوساله، گوسفند، مرغ، بوقلمون و سایر پرندگان، ماهی، میگو و آبزیان دریایی و سایر فرآورده های گوشتی … به استثنای مواردی که از لحاظ قوانین جمهوری اسلامی ممنوع شناخته شده اند، قابلیت واردات به ایران را داشته و کارشناسان مجموعه ی با برخورداری از ویژگی هایی نظیر آگاهی و دانش کافی، مسئولیت پذیری، زمان سنجی و امانت داری مشاور و راهنمای شما در کلیه ی مراحل مرتبط با ترخیص گوشت و مرغ از گمرک خواهند بود. از مزایای اعتماد شما به بازرگانی اقتصاد قرن می توانیم به موارد زیر اشاره نماییم:

  • شما نیازی به کسب اطلاعات متعدد نخواهید داشت و جزیی ترین موارد در نهایت دقت، توسط کارشناسان ما بررسی و انجام خواهند شد.
  • بهینه سازی کلیه ی مراحل ترخیص به لحاظ صرفه جویی در هزینه ها و زمان، یکی از مهم ترین مزایای واگذاری پروژه های ترخیص کالا به افراد با سابقه و با تجربه در این زمینه است .
  • تشریفات گمرکی به منظور واردات این کالای ضروری، بسیار سریع و در نهایت دقت انجام خواهند شد.
  • میزان عوارض و تعرفه های گمرکی مربوط به انواع گوشت به همراه مجموع حقوق ورودی و سود بازرگانی، به طور دقیق استعلام می گردد.
  • مراحل اخذ مجوز های لازم برای ترخیص گوشت و مرغ نظیر مجوز بهداشت، مجوز واردات گوشت قرمز و سفید، تاییدیه ی سازمان دامپزشکی و کارت بازرگانی مربوطه به آسانی سپری شده و نتیجه ی لازم کسب می شود.

واردات و ترخیص کالا

واردات گوشت و مرغ از برزیل به ایران

بیشتر مصرف کنندگان می دانند که میزان زیادی از گوشت های قرمز و سفید وارداتی به کشور از برزیل می باشد، اما جالب است بدانید که کشورهای دیگری نیز نظیر استرالیا، هندوستان، اروگوئه و …. ارائه دهنده ی این ماده ی غذایی به کشور ما هستند. شاید برخی از مصرف کنندگان تمایلی به خریداری محصولات تولیدی در خارج از ایران نداشته باشند اما تعداد متقاضیان این محصولات کم نیست و بسیاری از بازرگانان و کار فرمایان همچنان در زمینه ی واردات و ترخیص گوشت و مرغ فعالیت های گسترده ای دارند.

اگر شما هم یکی از این افراد هستید و یا برای اولین بار است که می خواهید چنین کاری انجام دهید، باید بدانید که در بازار رقابتی امروز و با توجه به حساسیت و خاص بودن نوع این کالا، هر چه بیشتر از قوانین و شرایط و ضوابط گمرک آگاه باشید و طبق اصول و برنامه ریزی پیش بروید؛ هزینه و خسارت های کمتری را متحمل خواهید شد و در بهترین حالت هم کار ها آن گونه که می خواهید پیش می روند.

از جمله مهم ترین نکات قابل توجه در خصوص واردات انواع گوشت و مرغ به ایران می توان به موارد زیر اشاره نمود:

  • برای اینکه بتوانید در زمینه ی واردات فعالیت کنی ، باید موضوع فعالیت شرکت شما فرآورده های پروتئینی دامی باشد و مجوز های لازم نظیر کارت بازرگانی و مجوز های دیگر را تهیه کرده باشید.
  • تکمیل مدارک و اسناد به منظور ترخیص گوشت از گمرک نیازمند دقت و آگاهی کافی است و بهتر است که مشخصات محموله ی وارداتی را طور دقیق درج نمایید. پیشنهاد می کنیم این مرحله از کار را به فرد ترخیص کار بسپارید و به دقت و توانایی وی اعتماد داشته باشید.

گروه بازرگانی اقتصاد قرن نیز در تلاش است تا با ارائه ی خدمات مختلف و در حد توان مجموعه و انجام بی نقص پروژه های مرتبط با ترخیص کالا از گمرک، در خصوص تامین کالاهای ضروری زندگی مردم و همچنین تثبیت قیمت ها و ایجاد تعادل در بازار داخلی گامی کوچک و مثبت بردارد.

دیدگاه خود را بیان کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *