ترخیص چای از گمرک

یکی از پر مصرف ترین و محبوب ترین مواد غذایی مصرفی در ایران، چای و قهوه می باشد که امروزه تقاضا برای خریداری آن بسیار افزایش یافته است. با وجود اینکه میزان زیادی از این محصول در شمال کشور کاشت و برداشت می شود اما شاهد تمایل مصرف کنندگان به خریداری انواع خارجی و وارداتی آن نیز هستیم. از این رو تاجران و بازرگانان به واردات آن روی آورده و طبیعتا در این زمینه نیاز به راهنمایی و مشاوره گرفتن از افراد با تجربه و کاردان به عنوان ترخیص کار چای خواهند داشت.

چنین فردی چه در قالب یک شخص حقیقی و یا یک موسسه ی حقوقی با آگاهی کامل از روش ها و شیوه های مخصوص این کار، زمینه ی افزایش سهولت پروسه ی ترخیص چای از گمرک را با کمترین هزینه ها و ضمن صرفه جویی در زمان ارزشمند بازرگانان فراهم می کند. چای به عنوان یکی از متداول ترین کالا ها یا محصولاتی که در خانه های ایرانی طرفدار دارد، میزان زیادی از حجم ترافیک موجود در گمرک به منظور واردات و ترخیص را به خود اختصاص داده است؛ بنابراین توصیه ی گروه بازرگانی اقتصاد قرن به تاجران ارجمند این است که حتما با یک فرد ترخیص کار مشورت نموده تا بتوانند بهترین نتیجه را از پروژه ی خود کسب نمایند.

ترخیص کار چای از گمرک چه وظایفی بر عهده دارد؟

شاید چنین سوالی برایتان مطرح شود که مزایای همکاری با شرکت های فعال در زمینه ی ترخیص کالا نظیر بازرگانی اقتصاد قرن چیست و در صورت استفاده از خدمات آن ها، چه بخش هایی از پروسه ی واردات چای بر عهده ی آنان خواهد بود و چگونه از میزان استرس و نیاز به نظارت خود شخص وارد کننده و یا بازرگان کاسته می شود، در ادامه ی این مقاله به صورت خلاصه بخشی از اقداماتی که در این خصوص صورت می گیرد، بیان شده است:

  • ترخیص کار چای با آگاهی کامل از شرایط و ضوابط و قوانین رایج در این زمینه، تمامی مدارک و اسنادی که لازم می باشند را آماده سازی و تکمیل می نماید و شما می توانید مطمئن باشید که هیچ گونه اشتباهی در تکمیل آن ها رخ نخواهد داد.
  • یکی از مهم ترین وظایف وی تحقیق و بررسی و سپس تعیین میزان هزینه هایی است که باید به منظور ترخیص پرداخت نمایید؛ بنابراین تمامی هزینه های جاری و امور مالی نظیر حواله های ارزی، مبلغ مالیات، حقوق و تعرفه های گمرکی، سود بازرگانی و … با دقت زیادی مشخص شده و به شما ارائه می گردد.
  • ترخیص چای از گمرک نیازمند اخذ و ارائه ی برخی از مجوزات نظیر مجوز استاندارد بهداشت و اخذ گواهی از سازمان چای کشور می باشد، که مراحل دریافت آن توسط ترخیص کار انجام خواهد شد.
  • در نهایت با بررسی شرایط گمرکات و بنادر ایران می توان بهترین مسیر و نحوه ی واردات چای به کشور را تعیین نمود و این امر موضوعی بسیار حساس است و تشخیص آن تنها از عهده ی کسی بر می آید که تحت عنوان ترخیص کار چای از جدیدترین شرایط گمرکات آگاه باشد.
  • مسئله ی بعدی مربوط به انبار داری است و در صورتی که تمامی کار ها به خوبی انجام شده باشد، محصول وارداتی شما مدت زمان زیادی در گمرک نخواهد ماند و بنابراین هزینه های مربوط به انبار داری نیز کاهش می یابد.

واردات چای از هند و چین

همانطور که گفتیم به کمک راهنمایی های یک ترخیص کار خوب می توان مطابق با برنامه ریزی صحیح و با بهینه سازی هزینه ها و زمان، پروژه ی واردات یک کالا به داخل کشور را به بهترین شکل ممکن به انجام رساند. در خصوص چای های خارجی نیز تشریفات گمرکی تعیین شده ای وجود دارد که باید مرحله به مرحله طی شده تا بتوان به نتیجه ی ایده آل دست یافت. در وهله ی اول اینکه بدانید وارد نمودن چه نوع چای و از کدامین کشور به سود شما خواهد بود، اهمیت زیادی دارد.

انواع این محصول نظیر باروتی، کله مورچه، ارتودکس، شکسته، ارل گری تویینگز، چای هندوستان و سیلان، انواع چای های گیاهی و ….. قابلیت ورود به کشور را دارند اما بخش زیادی از این محصول متعلق به کشور های هند و چین است که یکی از پر فعالیت ترین مناطق دنیا در زمینه ی تجارت و بازرگانی می باشند و ترخیص کالا از چین به عنوان یکی از پر ترافیک ترین انواع این کار تعیین شده است و بدیهی است که لازم است چنین پروژه ی سنگینی را با کمک کارشناسان و افراد خبره نظیر ترخیص کار به انجام رساند که به میزان کافی از نحوه ی واردات چای از چین و هند آگاهی دارند.

گروه بازرگانی اقتصاد قرن، ارائه دهنده ی خدمات مرتبط با ترخیص چای از گمرک

مجموعه ی ما یکی از شرکت های فعال و با سابقه در خصوص ارائه ی خدمات مرتبط با امور گمرکی می باشد. خرسندیم که با بهره مندی از پرسنل حرفه ای و نیروی کار حرفه ای، می توانیم مسئولیت پیگیری و انجام پروژه های شما را بر عهده گرفته و با فراهم نمودن کیفیت کار نهایی، رضایت شما بازرگانان ارجمند را تامین نماییم. برای کسب اطلاعات کافی در مورد تمامی مراحل پروژه های مرتبط با ترخیص چای از گمرک فقط کافی است که از طریق شماره های موجود در این سایت با مشاوران ما گفتگو نموده یا به صورت حضوری مراجعه کنید.

دیدگاه خود را بیان کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *