ترخیص چوب از گمرک

یکی از مهم ترین اصول اولیه ی انجام دادن هر کاری، انتخاب روش معقولانه و قابل اطمینان می باشد که در نهایت، با حداکثر کیفیت و حداقل میزان خطا و مناسب ترین هزینه های زمانی و مالی بتوان نتیجه ی لازم را از انجام دادن آن پروسه ی کاری کسب کرد، اما پیدا کردن روش های مطمئن و با بازدهی بالا همواره یکی از دغدغه های سرمایه داران، تجار و بازرگانان می باشد.

صاحبان کسب و کار هایی که به نوعی با مقوله ی واردات چوب، ترخیص چوب از گمرک و …. سر و کار دارند، به خوبی می دانند که استاندارد و اصولی انجام شدن روال کار هایشان تا چه حد در کسب نتایج رضایت بخش موثر است و از این رو به یکی دیگر از مهم ترین ملزومات کسب و کار خود، یعنی مشاوره با افراد کاردان و با تجربه ایمان دارند. اگر شما نیز دارای کسب و کار و مشاغل مرتبط با صنعت چوب می باشید، بدون شک از اهمیت آن به عنوان یکی از منابع طبیعی ارزشمند آگاه هستید.

این مسئله که وارد کردن چنین متریال و کالای سودمندی به داخل کشور و استفاده از آن در بیزینس شما تا چه حد می تواند از لحاظ سود آوری اقتصادی و مدیریت هزینه ها به نفع کسب و کارتان باشد، نیازمند بررسی تخصصی و کارشناسانه است. آشنایی کافی با قوانین حاکم بر پروسه ی واردات چوب به ایران باعث می شود که بتوان روند ترخیص چوب از گمرک را به بهترین شکل ممکن به انجام رساند و در این راستا کارشناسان شرکت بازرگانی اقتصاد قرن به منظور فراهم آوردن امنیت اقتصادی شما، ضمن برخورداری از دانش و اطلاعات لازم و همچنین تجربه ی چندین ساله، مطابق با یک برنامه ریزی جامع و دقیق، آماده ی ارائه ی مشاوره های لازم در زمینه واردات و ترخیص کالا از گمرک به شما عزیزان می باشند.

مزایای واگذاری پروسه  واردات به ترخیص کار چوب چیست؟

حتما شنیده اید که می گویند ” کار را به کاردان بسپار “. بدون شک علت اهمیت چنین جمله ای این است که تخصص و تجربه در کنار یکدیگر می تواند منجر به آفریدن بهترین نتایج شود. در خصوص کسب و کار های مرتبط با واردات و صادرات که به طور مستقیم با مراحل ترخیص کالا از گمرک درگیر هستند نیز، سپردن کار به یک شخص حقوقی یا حقیقی با تجربه و کاردان به عنوان ترخیص کار خالی از لطف نیست، و همچنین نشان دهنده ی درایت و هوشمندی شما به عنوان صاحب یک بیزینس مرتبط با واردات چوب خواهد بود.

سوالی که شرکت بازرگانی اقتصاد قرن از شما دارد این است که تا چه حد با شرایط لازم برای واردات آشنایی دارید؟

آیا از نحوه ی ترخیص چوب و اقداماتی که باید در این زمینه صورت بگیرد، و همچنین قوانین از پیش تعیین شده ی گمرکی در این خصوص آگاه هستید؟

واردات چوب

به طور کلی برای واردات چوب به ایران باید تحت نظارت گمرک، اقداماتی را انجام داد و بدون پیروی از روش های قانونی نمی توان بی دردسر این کار را به پایان رساند. شیوه های قانونی باعث می شوند که بازرگانان به میزان زیادی از اطمینان کافی نسبت به کاری که انجام می دهند، برخوردار شوند و البته که هر شیوه ای روال مخصوص به خود و هزینه های خود را دارد اما مسئله ی مهم اینجاست که با کمک گرفتن از ترخیص کار چوب می توانید مطابق با اصول پیش رفته و به تجربه ی وی اعتماد نمایید و در نهایت با وکالت قانونی دادن به ترخیص کار قابل اطمینان خود وظیفه ی تحویل محموله از گمرک را به وی بسپارید.

به این ترتیب میزان دغدغه های شما به حداقل می رسد؛ زیرا محول نمودن این وظیفه به وی می تواند موجبات سهولت انجام کار در مدت زمان کمتری را فراهم سازد. به هر میزان که بتوانید این مراحل را زودتر به انجام برسانید، هزینه ی کم تری نیز بابت نگهداری محموله ی چوب وارداتی خود در انبار گمرک پرداخت خواهید کرد؛ پس از جمله روش های مدیریتی برای کسب و کار های فعال در زمینه ی واردات چوب این است که به جزیی ترین مواردی که می تواند برای آن ها هزینه های اضافی ایجاد کند نیز توجه نمایند و به کمک یک ترخیص کار چوب با تجربه تدبیری مفید برای مدیریت این امور بیندیشند.

شرکت بازرگانی اقتصاد قرن، ارائه دهنده ی مشاوره در زمینه ی واردات چوب به ایران

اکثر افراد شاید اطلاع داشته باشند که واردات چوب به ایران از طریق کدام کشور ها صورت می گیرد و یک سری اطلاعات کلی در این مورد داشته باشند ولی بدون شک از جزییات و روش های اصولی آن بی خبرند و البته این امری بدیهی است؛ زیرا هر کس در حیطه ی تخصصی خودش دارای اطلاعات کافی است و برای کسب آگاهی بیشتر در بعضی موضوعات باید از منابع معتبر استفاده نمود. برای به دست آوردن این آگاهی و همچنین مذاکره نمودن با صادر کنندگان چوب در کشور های خارجی نظیر روسیه، چین، آذربایجان، ترکیه، گرجستان، هند و ….. یکی از بهترین اقدامات تماس با مشاوران و کارشناسان مجموعه ی بازرگانی اقتصاد قرن می باشد که به میزان کافی با قوانین گمرکی مرتبط با صادرات و واردات و ترخیص چوب از گمرک آشنایی دارند.

به منظور ترخیص این کالا باید نسبت به قوانین مشترک گمرک هایی نظیر بندر انزلی، آستارا، نوشهر و گمرک بازرگان اطلاعات لازم را کسب نمود؛ زیرا این گمرک ها بیشترین میزان فعالیت در خصوص واردات انواع چوب به کشور را دارند.  انواع مختلف چوب نظیر کاج، صنوبر، سرو، زبان گنجشک، افرا، راش، نارون، گردو، توسکا، شمشاد، آکاژوها، آبنوس، چنار، ساج، روسی، تبریزی، ماهون و ….  از این طریق قابلیت وارد شدن به کشور را دارند.

برخی از قوانین و ملزومات مهم در خصوص واردات چوب از طریق گمرک

  • دارا بودن گواهی بهداشت نباتی معتبر به منظور تایید سلامت و کیفیت چوب ها از وزارت کشاورزی کشور مبداء
  • برخورداری از مدارک لازم نظیر انبارنامه، اظهار نامه، ترخیصیه، پیش فاکتور، فاکتور خرید، ثبت سفارش، گواهی مبدا و ….
  • بهره مندی از تاییدیه صلاحیت صاحب کسب و کار به منظور عدم داشتن منع قانونی و تخلف برای فعالیت در زمینه ی تجارت و واردات چوب
  • برخورداری از شرایط قرنطینه نمودن چوب ( قرنطینه کردن به منظور آفت کشی که روال انجام آن وابسته به نوع چوب متفاوت می باشد. )
  • پرداخت هزینه های جاری به عنوان تعرفه ترخیص چوب از گمرک ( این هزینه با توجه به نوع محموله ی چوب متفاوت می باشد و مشمول مالیات نیز خواهد شد )، هزینه های ثبت سفارش، انبار و ترخیصیه، بار گیری و انبار داری و … )

دیدگاه خود را بیان کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *